Hřebci
Klisny
Hříbata
Zdravý chov - Polysaccharide Storage Myopatia
Všichni chovní Irští cobové na Farmě Strachovice včetně našeho plemenného hřebce jsou testováni na přítomnost genu PSSM1 s negativním výsledkem.
Je tedy naprostá jistota, že všechna naše hříbata jsou zdravá a NEJSOU nositeli genu PSSM1!!!
Více informací o PSSM na www.irishcob.cz
Na Prodej - For Sale
V roce 2017 očekáváme narození dvou hříbat po klisnách:
Sterre
GHR Alant's Bella
   
Plemeno Irský Cob
Irský cob je velmi atraktivní kůň, výrazný především svým neobvyklým zbarvením, hustou hřívou, ohonem a rousy. Irští cobové se vyznačují dobromyslností a rozvážností. Jen máloco je dokáže rozhodit. Voda v jakékoli podobě, louží počínaje a mořem konče, je naprosto fascinuje! Milují společnost lidí i ostatních koní.
Kočovný způsob života cikánů, prvních chovatelů Irských Cobů, vyselektoval nenáročné a odolné koně, kteří si vystačí s málem. Při svém putování měli cikáni možnost křížit tajně své klisny s čistokrevnými hřebci. Pečlivým a rozvážným výběrem se ustálily charakteristiky tohoto mohutnějšího, chlupatého, nádherného a nepřehlédnutelného koně.
 
Plemenná kniha
Všichni naši koně jsou zapsaní v plemenné knize ICS Nederland a splňují tak nejpřísnější chovatelské standardy, a to nejen v České republice, ale i v celoevropském měřítku.
Plemenná kniha ICS NL je největší plemennou knihou Irského coba. Jsou zde zapsáni angličtí, irští, holandští, fracouzští, němečtí, finští, norští a v neposlední řadě pak čeští koně.
img.PNG
Plemenná kniha ICS NL zaručuje chovatelské kvality a dobrou povahu všech zapsaných koní. Do plemenné knihy může nechat svého koně zapsat každý chovatel, který se zúčastní některé z oficiálních inspekcí, kde koně odborně posoudí proškolení inspektoři.
© Copyright 2013 Farma Strachovice